Wyniki online:

Zdjęcia:

III SAMSUNG Półmaraton

Samsung Półmaraton w Szamotułach zgromadził na starcie imprezy blisko 2 tysiące osób.
Uczestnicy mieli do pokonania ponad 21 km - w ramach półmaratonu odbył się też marsz Nordic Walking na trasie liczącej 5 km, bieg  rodzinny na dystansie ok. 800 metrów oraz przejazd zawodników niepełnosprawnych.

Bieg Papieski w Jastarni

W Jastarni odbył się Bieg Papieski na cześć Papieża Jana Pawła II. 16 października obchodziliśmy Dzień Papieża Jana Pawła II, czyli polskie święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie wielkiemu Polakowi.

Bieg papieski

Bogdan Król wygrywa 90 Międzynarodowy Maraton Pokoju

6 października na Słowacji przy pięknej słonecznej pogodzie w miejscowości  Koszyce odbył się 90 Międzynarodowy Maraton Pokoju, w którym wystartowało ponad 5 tys. biegaczy oraz 25 wózków. Wśród sportowców na wózkach rywalizowali min. zawodnicy z Ornety, którzy  reprezentowali klub „IKS Smok”, a byli to: Monika Pudlis, Bogdan Król oraz Artur Fudala.

Wśród mężczyzn na wózkach zwyciężył Bogdan Król. Wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka gospodarzy, a na drugim miejscu na mecie zameldowała się Monika Pudlis. Artul Fudela nie ukończył rywalizacji z powodu defektu wózka.

Gratulujemy zwycięzcom.

Mistrzostwa Polski 2013

Dziesięć medali w tym sześć złotych zdobyli reprezentanci IKS Smok Lotos Orneta w Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym niepełnosprawnych EDF. Rozgrywana w Wieprzu (Małopolska) odbywała się w dwóch konkurencjach (jazda na czas, start wspólny) i w kilku kategoriach w zależności od stopnia inwalidztwa.
Podwójnymi złotymi medalistami zostali: Monika Pudlis i Grzegorz Ojrzyński.